Avatar
sarajlija
Postovi: 291
Pridružen/a: ned ruj 14, 2014 12:56 pm

Roberto Cavalli prodao svoje modno carstvo Clessidri

slika

Roberto Cavalli prodao je svoje modno carstvo italijanskoj private equity kompaniji Clessidra, zajedno sa manjinskim suinvestitorima, kineskim fondom L-GAM i Chow Tai Fook Enterprises Limited.

Finansijski detalji dogovora nisu objavljeni, ali svjetski mediji prenose da je Roberto Cavalli vrijedan između 380 miliona eura i 390 miliona eura.

Kompanija je povećala konsolidovani promet sa 201 milion eura u 2013. godini na 210 miliona u prošloj, kada je dostigla 22,4 miiliona eura dobiti prije prije plaćanja kamate, oporezivanja, depresijacije i amortizacije (EBITDA), prenose svjetske agencije.
Cavalli je prodao 90 odsto dionica modne kuće, dok je deset odsto zadržao u svom vlasništvu.

Kriza u Ukrajini pogodila je prodaju kompanije glavnim ruskim kupcima, zbog sankcija Evropske unije (EU).
"Izuzetno sam zadovoljan da smo potpisali ovaj sporazum s italijanskim partnerom koji će, siguran sam, dalje razvijati ono što sam izgradio u životu", rekao je Cavalli.
Clessidra će pružiti finansijske, menadžerske i ljudske resurse koji će omogućiti kompaniji da dalje raste i suoči se s izazovima stalnog razvoja tržišta i luksuza.
Roberto Cavalli je jedan od najvažnijih italijanskih modnih brendova poznat širom svijeta.
Osnovana u Firenci sedamdesetih godina, kompanija je postala brend na medžunarodnom tržštu luksuzne robe, zahvaljujući širokoj mreži od oko 200 mono-brand butika.

Avatar
chicou
Postovi: 344
Pridružen/a: ned ruj 14, 2014 9:57 am
Lokacija: Frankfurt, Njemacka

Re: Roberto Cavalli prodao svoje modno carstvo Clessidri

slabo je to prodao,mislio sam da je mnogo vrijedniji :D

Avatar
mentzer
Postovi: 459
Pridružen/a: uto pro 23, 2014 6:12 pm
Lokacija: Frankfurt am Main

Re: Roberto Cavalli prodao svoje modno carstvo Clessidri

taman je to ;)

Natrag na “Ekonomija”