Avatar
steta
Postovi: 396
Pridružen/a: čet pro 25, 2014 10:26 am

“Kralj Youtubea”: Ovaj mladić zaradi nekoliko miliona eura

“Kralj Youtubea”: Ovaj mladić zaradi nekoliko miliona eura godišnje igrajući video igrice

slika

Felix Kjellberg je naizgled običan 25-godišnjak iz Švedske koji voli da igra video igrice. Ali, ovaj momak je prošle godine proglašen za “Kralja Youtubea”, jer je imao preko 4.1 milijarde pregleda na svojim video klipovima i preko 33 miliona pratilaca. Zahvaljujući svojoj slavi, Felix je prošle godine zaradio 2.6 miliona funti, što je oko 3 i po miliona eura. Felix sada živi u Brightonu sa vrlo popularnom “youtuberkom” Marziom Bisognin. Oni su se upoznali preko interneta, a Felix nije želio da propusti priliku sa ovom ljepoticom i poslije par mjeseci dopisivanja je odletio kod nje u Italiju, piše Daily Mail. Felix je zaradio svoje bogatstvo zahvaljujući oglašavanju na svom Youtube kanalu. Interesnantno je da on potiče iz porodice vrlo obrazovanih i uspješnih roditelja, pa je bilo i logično da će nastaviti istim putem. Ipak, Felix je odustao od studija industrijskog inženjeringa i riješio da se posveti igranju igrica, čime je potpuno šokirao roditelje - Roditelji su mi rekli da me igranje igrica neće odvesti nigde u životu. Sada kada se sjetim tih njihovih riječi vidim koliko je to potpuno apsurdno. Mnogo sam bio sretniji kada sam prodavao hot dog na ulici i pravio video klipove u kojima igram igrice, nego kada sam išao na fakultet -rekao je Felix. Felix ne voli da reklamira stvari na svom kanalu samo zato što mu je neko platio za to. Takođe, uspio je da sakupi novac za brojne dobrotvorne organizacije. Ipak, slava ima i svoju ružnu stranu. Naime, njegovi fanovi su uspjeli da mu pronađu adresu na kojoj živi, zbog čega je morao da se preseli. Iako voli da se pozdravlja sa ljudima koji ga prepoznaju na ulici, ne voli da ga nazivaju “poznatom ličnošću”.

Avatar
sarajlija
Postovi: 291
Pridružen/a: ned ruj 14, 2014 12:56 pm

Re: “Kralj Youtubea”: Ovaj mladić zaradi nekoliko miliona eu

Svaka mu cast, takav je 1 spram 10 miliona koji rade isto za djaba


Natrag na “Računari i tehnologija”