Avatar
iluzionista
Postovi: 53
Pridružen/a: ned sij 11, 2015 12:52 pm

„Cristiano Ronaldo je bio na pragu potpisa za Arsenal“

slika
Jedan od najpoznatijih svjetskih menadžera Jorge Mendes priznao je da je Cristiano Ronaldo 2002. godine bio na korak od prelaska u Arsenal, ali je transfer propao zbog toga što su čelnici londonskog kluba odlučili da novac, koji je bio planiran za angažovanje Portugalca, ulože u gradnju stadiona Emirates.

Mendes tvrdi da je Ronaldo, koji je do 2003. igrao za Sporting, 2002. bio na meti Uniteda, Juventusa, Parme, Reala i Arsenala. Najveće interesovanje za Portugalca pokazao je tadašnji predsjenik Arsenala David Deen, koji se praktično "zaljubio" u igrača Sportinga. Međutim, do transfera nije došlo jer je novac planiran u realizaciju transfera Ronalda otišao u gradnju novog stadiona.

"U jednom trenutku sam stvarno pomislio da je gotovo i da Ronaldo ide u London. Deen je fantastična osoba i zaista je svim srcem želio Ronalda, ali su novac uložili u novi stadion", naveo je slavni menadžer.

Ronaldo je u knjizi priznao da je umjesto u Uniteda karijeru mogao da nastavi u Arsenalu.

"Dok smo se vozili automobilom Jorge mi je rekao da se sakrijem, da niko ne smije da me vidi i prepozna. Stali smo na jednoj benzinskoj pumpi i morao sam da prekrijem lice", naveo je Ronaldo.

Portugalac je 2003. prešao u Manchester United za 20 miliona eura. On je do 2009. igrao za klub sa Old Trafforda, a potom je prešao u Real. Portugalac je u međuvremenu postao najbolji fudbaler svijeta i u dresu Uniteda.

Advokat Sarajevo - Advokat u Sarajevu - Advokat Tuzla

Sarajevo Advokat

Natrag na “Sport”