Avatar
sheldon
Postovi: 522
Pridružen/a: uto pro 23, 2014 6:51 pm
Lokacija: U Becu, Austrija

Reakcije na poskupljenje struje

Reakcije na poskupljenje struje: Četiri marke su nekome ništa, a nekome previše

Nakon što je Regulatorna agencija za električnu energiju FbiH (FERK) odobrila elektroprivredama u FBIH (EPBiH i EPHZHB) da podignu cijene električne energije za domaćinstva, što će na mjesečnom nivou uvećati račune za struju 1,2 do dvije marke, razgovarali smo sa građanima Sarajeva o poskupljenju.

slika

Penzioner Šećo Šuto nam je kazao da poskupljenje struje nije toliko alarmantno.
"Elektroprivreda BiH najavila je poskupljenje od 4,33 posto, i kad sam ja izračunao, meni će račun dolaziti veći za 4 KM, što nije puno. Odnosno nije puno meni, ali ima ljudi kojima je bitna svaka marka. Smatram da struja ne bi trebala poskupljivati, ipak, riječ je o domaćem proizvodu. Šta bi tek bilo da je uvozimo. Logično je kad poskupi plin jer je to energent kojeg nemamo, koji uvozimo i povremeo poskupljenje je u redu, međutim, nije u redu da poskupljuje nešto što mi proizvodimo. Opet će se zarađivati preko leđa bh. radnika, penzionera", kazao nam je Šuto.
Da nikada nije pravo vrijeme za poskupljenje, mišljenja je Nikola Livaja, koji još dodaje da do poskupljenja ne bi trebalo doći, pogotovo sada kada imamo loše okruženje i veliko nezadovoljstvo ljudi.
Damir Nuhbegović iz Sarajeva kaže da će mu biti mnogo teško, jer sav prihod koji ima je od prodaje na ulici.
"Živim od desetak maraka dnevno koje zaradim. Ne znam kako ću plaćati, dolazit će mi vjerovatno računi po 40-50 KM, što je za mene 4-5 dnevnica. Do sada su mi računi bili oko 35 KM. Bit će teško", kazao je on.
"Poskupljenje struje će biti pravi udar na džep svih građana, pa i na moj kućni. Muž mi je penzioner, a ja radim i to nas vadi. Da živimo samo od njegove penzije, onda bismo to još i više osjetiti. Školujemo dvoje djece pa neće biti lako još i s tim poskupljenjem. Plaćati moramo kolika god da je cijena ili će nam isključiti. Govori se o tome da ćemo moći birati od koga ćemo moći kupovati struju, ali ne vjerujem u to, jer smo i muž i ja išli da potpišemo ugovor sa Elektroprivredom", kazala je Suada Čopra.

Avatar
doe30
Postovi: 464
Pridružen/a: uto pro 23, 2014 4:31 pm

Re: Reakcije na poskupljenje struje

Nisu normalni ovi iz Elektroprivrede,ionako je struja skupa jos dizu cijene... :roll:

Avatar
mentzer
Postovi: 459
Pridružen/a: uto pro 23, 2014 6:12 pm
Lokacija: Frankfurt am Main

Re: Reakcije na poskupljenje struje

Bolje da su sebi smanjili plate :evil:

Natrag na “Ekonomija”