Avatar
cupava
Postovi: 292
Pridružen/a: ned lis 19, 2014 5:45 pm
Lokacija: Frankfurt

Saznajte šta bi nutricionisti jeli u McDonald'su

slika

Ljudi koji promoviraju zdravu prehranu nisu ljudi koje biste očekivali u McDonald'su. Ali, što bi jeli u restoranu najpoznatijeg lanca brze hrane da ih okolnosti na to prisile? Na to je odgovor dobila ekipa Huffington Posta koja je pred nekoliko nutricionista postavila sljedeći scenarij: pred vama je duga vožnja, na cesti pred vama je apsolutna pustoš, a vaš želudac proizvodi zvukove glasnije od radija.

Pojeli ste sve zdrave grickalice koje ste imali sa sobom, a na vidiku nema restorana. Sve dok...se pred vama ne pojave slavni zlatni lukovi, tjerajući vas na odluku: stat ćete i nešto pojesti u McDonald'su.

Evo što bi u takvim situacijama naručili oni koji inače od brze hrane bježe kao od kuge.

- Ako baš morate pojesti nešto "tradicionalnije" u McD-ju, ja bih preporučila običan burger. Krompiriće zamijenite salatom s dresingom od sirćeta i s malo masnoća.

- Ja bih izabrala McWrap s grilovanom piletinom s ljutim umakom. To nema baš najmanje kalorija na meniju, ali ako već moram jesti u McDonald'su, ne želim nešto pojesti i onda brzo ponovo biti gladna. Dodala bih i neko voće i salatu da pokušam izbalansirati obrok.

- Ako je vrijeme ručka, odabrala bih dječji obrok. Četiri McNuggeta, malu porciju pomfrita, jabuke i jogurt. To sve skupa ima manje od 500 kalorija. Budući da su male porcije, to je taman kalorija za mene. Osim toga, riješiš dnevni unos voća i mliječnog".

- Odabrala bih salatu bez piletine (vegetarijanka sam), srednju kafu s mlijekom i mandarine. Sve to imalo bi 350 kalorija, 70g masnoća, 55g ugljikohidrata, 8g vlakana, 35g šećera i 21g proteina. To bi bilo u redu i nešto u čemu bih čak uživala.

- Naručila bih svježi vrući pomfrit i mali čokoladni shake. Zašto? Ako sam pregladnjela, treba mi "brza energija" koju ću dobiti iz ugljikohidrata, ali i zato što...volim pomfrit i shakeove. Ne bih se u tom trenutku brinula oko zdravlja, radije ću zdrav obrok imati kasnije, a u tom trenutku nešto brzo i u čemu ću uživati.

- Salata jednostavno ne bi bila dovoljna. Pa bih, ako sam pregladnio, odabrao McWrap s grilovanom piletinom. 500 kalorija je razumna količina za obrok i ovaj se čini prilično uravnotežen, s otprilike 40 posto kalorija iz ugljikohidrata, 24 posto iz proteina i 33 posto iz masti. Osim toga, ima tu dovoljno povrća, otprilike pet grama vlakana. Za brzu hranu to je zapravo prilično dobro. Najveći problem bilo bi odoljeti pomfritu!

Avatar
chicou
Postovi: 344
Pridružen/a: ned ruj 14, 2014 9:57 am
Lokacija: Frankfurt, Njemacka

Re: Saznajte šta bi nutricionisti jeli u McDonald'su

Piletina jarane :D

Natrag na “Zdravlje”