Avatar
chicou
Postovi: 344
Pridružen/a: ned ruj 14, 2014 9:57 am
Lokacija: Frankfurt, Njemacka

Popularna hrvatska pjevačica boluje od neizlječive bolesti!

slika

Iako je aktivna na bini i izvan nje, na prvi pogled nikada ne biste rekli da hrvatska pjevačica Jelena Rozga ima problema sa zdravljem.

Da nešto nije u redu s njenim tijelom popularna pjevačica shvatila je prije devet godina, a sada je i napokon progovorila o svom poremećaju hormona.

Tada joj je doktor potvrdio kako ima poremećaj rada štitne žlijezde koji uzrokuje probleme s kilogramima i kožom. Poremećaj nije moguće izliječiti, no zato ga se može držati pod kontrolom, što potvrđuje i sama Jelena.

- Krajem 2006. godine osjetila sam promjene na svom tijelu. Pretjerano umaranje, gubitak težine i veliki problemi s kožom. To je bilo baš u periodu kada se moj život mijenjao, kada sam otišla iz grupe "Magazin" i započela solo karijeru. Odlučila sam ispitati promjene s medicinske strane, i nažalost, dijagnosticirana mi je hipertireoza - ispričala je Rozga za magazin Hello!.

slika

Šta je hipertireoza?

Hipertireoza je, inače, pretjerana aktivnost štitne žlijezde, a pacijenti moraju svakodnevno uzimati hormonsku terapiju koju propisuje doktor. Tako je i s pjevačicom Jelenom Rozgom koja svoju bolest drži pod kontrolom i ne ometa je u pjevačkoj karijeri i brojnim nastupima.

Najčešćim uzrokom hipertireoze smatra se tzv. Gravesova bolest, poznata još pod nazivom Basedowljeva bolest. To je autoimuni poremećaj, što znači da se radi o poremećaju pri kojem, iz zasad nepoznatih razloga, imunološki sustav pogrešno prepozna normalno, zdravo tkivo vlastitog organizma kao nepoznatog uljeza, te ga napada.


Avatar
cupava
Postovi: 292
Pridružen/a: ned lis 19, 2014 5:45 pm
Lokacija: Frankfurt

Re: Popularna hrvatska pjevačica boluje od neizlječive boles

mnogo zena od toga boluje :P

Avatar
Bannerman
Postovi: 648
Pridružen/a: sub ruj 13, 2014 11:46 am
Lokacija: Berlin, Njemačka

Re: Popularna hrvatska pjevačica boluje od neizlječive boles

Jelena je legenda ;)
Jest neizljeciva bolest,ali se moze drzati pod kontrolom ;)

Natrag na “Elektronski i štampani mediji”