Avatar
chicou
Postovi: 344
Pridružen/a: ned ruj 14, 2014 9:57 am
Lokacija: Frankfurt, Njemacka

Zašto je lijepa Amina izbrisala profil na Facebooku?

slika

Mlada Sarajka, Amina Čengić, koja je svojom maturskom slikom "zapalila" Facebook, izbrisala je svoj profil sa ove društvene mreže koja joj je, kako kaže, donijela neželjenu popularnost.

Nakon što je dobila 25.000 lajkova i hiljade komentara na profilnu fotografiju, Aminin broj prijatelja i pratioca je počeo naglo rasti.

Kako nam je kazala, notifikacije su joj pristizale svakom sekundom zbog čega se zapitala "da li ja ovo želim?".

- To nisam ja. Dobila sam pažnju koju nisam željela i očekivala. U jednom trenutku sam osjetila da ne pripadam tom svijetu i da mi je sve to previše, pa sam odlučila da izbrišem profil - požalila nam se Čengić.

Ova 18-godišnjakinja želi svim djevojkama njenih godina skrenuti pažnju na dobre i loše strane društvenih mreža. Iako ima podršku roditelja i prijatelja, koji su baš kao i ona ostali zatečeni pažnjom koju je dobila, Amina smatra da biti popularan nije lako.

- Punoljetna sam, ali sam još jako mlada i nije mi potrebna velika pažnja javnosti. Društvene mreže su korisne za mnoge stvari, ali kada svojom dostupnošću krenu narušavati privatnost čovjeka, onda ih treba izbjegavati. Mlade djevojke na Facebooku dobiju pažnju za kojom možda žude. Međutim, to ne znači da će na taj način javnosti biti prikazane u pravom i njihovom najboljem svijetlu - kazala nam je Amina, te poručila svim djevojkama da budu oprezne prilikom objavljivanja fotografija na Facebook-u.

Avatar
mentzer
Postovi: 459
Pridružen/a: uto pro 23, 2014 6:12 pm
Lokacija: Frankfurt am Main

Re: Zašto je lijepa Amina izbrisala profil na Facebooku?

Amina Amina :P

Natrag na “Elektronski i štampani mediji”