Avatar
Outlook
Postovi: 342
Pridružen/a: sub pro 27, 2014 9:52 am
Lokacija: U Njemackoj

Sassja - muzika je najbolji lijek i nema nuspojava

slika

Mlada hip-hoperka iz grada soli objavila je ovog mjeseca svoj debi album za izdavačku kuću Menart iz Zagreba. Na krilima uspjeha singla Etikete sa Remi iz Elementala, album je naišao na veliku pažnju publike i kritike, koja se slaže da je Sassja veliko osvježenje na našoj, ali i regionalnoj sceni.

"Nisam u biti nikada planirala da se bavim hip-hopom ili nekim drugom muzikom, ali sam uvijek bila uključena u muziku i razne vrste umjetnosti. Krajem srednje škole sam iz zafrkancije pokušala da napravila bend, ali nije bilo ništa od toga. Onda sam se družila sa hip-hop ekipom iz Tuzle, a kad si u Tuzli stvarno ne možeš pobjeći od hip-hopa (smijeh). Imala sam neke tekstove, i odlučila sam da napravim i muziku za njih, pjesmu koju bi ja slušala. Tako, nešto iz hobija, dosade, popunjavanja vremena..."

slika

Završila je farmaciju, ali misli da je muzika definitivno bolji lijek. Predložili smo da uradi neki apotekarski rap za sljedeći album...

"Definitivno, muzika sto posto ima bolji efekat, i ima puno manje nuspojava...Ja bi najradije radila samo muziku, jer to najviše volim. A mogao bi neki apotekarski rap da se uradi, ima puno anegdota kad radite u apoteci."

Kako sama kaže, super je osjećaj kada objavite prvi album, pogotovo što se to njoj desilo gotovo pa slučajno. Nikad nije očekivala da će biti objavljen i da će ga čuti tako veliki broj ljudi, pa je sreća time i veća.

Nervira je priča o ženama u hip-hopu. Po njoj nema nikakve razlike, a njoj lično nije bilo ni teže, ni lakše.

"Žene u hip-hopu odavno postoje u svijetu, tako da to nije ništa novo. A ako nekome smeta što sam ja žensko i repujem, onda ne treba ni da me sluša."

Omiljena pjesma sa albuma Taktički praktično joj je trenutno Jemen, s obzirom na vrijeme i trud uložen u nju, ali dodaje da se to vremenom mijenja i da svaka pjesma ima svoju priču zašto joj je draga i posebna.

U djetinjstvu su joj roditelji puštali Magazin, s slušala je Bijelo Dugme, Azru, Michael Jacksona, pop muziku devedestih, Balaševića, 2Pac-a, Eminema, Nirvanu, Korn...

"Zaista ne razumijem ljude koji su ograničeni na jedan muzički pravac. Svaka nova muzika me interesuje, i trudim se da sve pratim, ako je dobro. Zadnji album koji sam slušala u cjelosti je Kontrin, sviđa mi se Gužva u16ercu, Detour, Miki Solus...tako, to sam slušala ili gledala u posljednje vrijeme."

U Tuzli, 18. aprila sa cijelom FMJAM ekipom Sassja će promovisati novi album. Spremaju se i konceti u Srbiji, te koncert u Sarajevu, a na ljeto sljede nastupi na festivalima u regiji.

Avatar
doe30
Postovi: 464
Pridružen/a: uto pro 23, 2014 4:31 pm

Re: Sassja - muzika je najbolji lijek i nema nuspojava

Dobra Sassja :D

Avatar
steta
Postovi: 396
Pridružen/a: čet pro 25, 2014 10:26 am

Re: Sassja - muzika je najbolji lijek i nema nuspojava

a dobra joj je i muzika ;)

Avatar
mentzer
Postovi: 459
Pridružen/a: uto pro 23, 2014 6:12 pm
Lokacija: Frankfurt am Main

Re: Sassja - muzika je najbolji lijek i nema nuspojava

ima stila,ima :D

Natrag na “Muzika”