Avatar
Bannerman
Postovi: 648
Pridružen/a: sub ruj 13, 2014 11:46 am
Lokacija: Berlin, Njemačka

Jackie Chan: Podržavam smrtnu kaznu za neke dilere droge

slika

Sin slavnog glumca akcionih filmova Jackieja Chana prošle godine osuđen je na šest mjeseci zatvora zbog posjedovanja marihuane. Međutim, glumac kaže da podržava smrtnu kaznu za pojedine dilere droge.

- U nekim slučajevima podržavam smrtnu kaznu. Oni koji povrijede na hiljade djece su beskorisni članovi društva. Oni moraju dobiti pravu kaznu - rekao je 61-godišnji Chan na konferenciji za borbu protiv narkotika u Singapuru, prenio je B92.

I Singapur i Kina uvode najstrožije kazne za trgovinu drogama.

Chanov sin Jaycee (32) oslobođen je u februaru, nakon što je odslužio šest mjeseci zatvora zbog "podsticanja drugih na uzimanje droga". Policija je u njegovom stanu tada našla 100 grama marihuane.

- Nikad nisam mislio da će se tako nešto desiti u mojoj porodici. Osjetio sam se tako osramoćeno, tako bijesno. Kako se to desilo? - kazao je Chan o tom slučaju.

- Sada sam mnogo više usmjeren na svog sina. Ranije sam mislio da je odrastao muškarac. Sada vidim da je i dalje dječak - dodao je glumac.

Chan, koji je postao zvanični ambasador za kontrolu narkotika u Pekingu prije šest godina, sada se bori protiv droga i u Singapuru.

- Nikad nemojte pomisliti da se nećete navući, jer time samo povređujete sebe... Vaša zavisnost će uništiti vašu porodicu - rekao je on pred studentima.

Natrag na “Film/TV”