Avatar
Outlook
Postovi: 342
Pridružen/a: sub pro 27, 2014 9:52 am
Lokacija: U Njemackoj

BAŽDAREVIĆ Isti kostur uz malo osvježenja

slika

Tačno dvije sedmice uoči kvalifikacione utakmice s Izraelom, koja je na programu 12. juna u Zenici, selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Mehmed Baždarević u petak će pročitati imena fudbalera koji će našem timu pokušati osigurati drugu pobjedu u ciklusu i ostaviti nas u igri za plasman na Euro 2016.

Spahić i Ibišević

Mada bi u nekim drugim okolnostima neigranje velikog broja naših fudbalera za svoje klubove u finišu sezone nametnulo pitanje nešto radikalnijih promjena na spisku, njih najvjerovatnije neće biti.

Znajući da nije vrijeme za eksperimente, jer bi nam sve osim pobjede nad Izraelcima predstavljalo klasičan nokaut u kvalifikacijama, bh. strateg oslonit će se na fudbalere koji reprezentativni teret nose već godinama. Čak i one koji prolaze kroz najgori period u karijeri, poput, recimo, Vedada Ibiševića.

slika

Kolašinac: Vraća se u ekipu nakon povrede

- Dilema je bilo, ali ne velikih. Imamo 23 fudbalera, to su, otprilike, oni koji su bili u ekipi i prošli put. No, imam drugih dilema, recimo hoće li Spahić biti u formi, kakav je Ibišević... - rekao nam je Baždarević.

Dakle, ne treba puno pameti da se zaključi kako će na listi biti naše vedete Asmir Begović, Edin Džeko, Miralem Pjanić, Senad Lulić, Mensur Mujdža, Ervin Zukanović, Sead Kolašinac, Haris Medunjanin, Muhamed Bešić, Izet Hajrović, Ermin Bičakčić..., pa i Emir Spahić, koji je posljednji klupski nastup imao 8. aprila, prije nego što ga je Bajer otpustio.

No, novih imena će biti. Vjerovatno ne debitanata, ali hoće onih kojih neko vrijeme nije bilo na spisku. Jedno od njih je Ermin Zec, fudbaler koji je ove sezone igrao odlično za Balikeširspor i koji će, u slučaju potrebe, poslužiti kao alternativa za napad.

Okupljanje 2. juna

Tu će ponovo biti i 25-godišnji Milan Đurić, koji je debitirao u Andori, novi igrač u zadnjem redu Edin Cocalić, veznjak Semir Štilić, čiji je povratnički nastup u Austriji zadovoljio Baždarevića, ali i Sead Kolašinac, koji je propustio Mešin debi zbog povrede. Sada je ponovo tu i konkurirat će za mjesto lijevog beka.

Meša će spisak objaviti svega četiri dana nakon početka priprema, jer je okupljanje fudbalera zakazano za 2. juni u Sarajevu.

Vrančić: Puno sreće i ne zaboravite me

Mada još nije dobio FIFA-inu dozvolu da nastupa za našu reprezentaciju, Mario Vrančić bio je u kombinacijama za prvi poziv u A tim BiH. Meša ga je, priznaje, htio pozvati, ali sve je palo u vodu nakon što se veznjak Paderborna povrijedio.

Vrančić, čiji je klub ispao iz prve njemačke lige, slomio je nožnu kost i čeka ga šest sedmica pauze.

- Ekipi želim da pobijedi Izrael, a ja se nadam da me selektor neće zaboraviti do nekog narednog okupljanja - rekao je Vrančić, koji bi saglasnost FIFA-e da igra za BiH trebao dobiti vrlo brzo.

Avatar
mentzer
Postovi: 459
Pridružen/a: uto pro 23, 2014 6:12 pm
Lokacija: Frankfurt am Main

Re: BAŽDAREVIĆ Isti kostur uz malo osvježenja

pametno a i jedino rijesenje ;)

Natrag na “Fudbal/nogomet”