Avatar
Bannerman
Postovi: 648
Pridružen/a: sub ruj 13, 2014 11:46 am
Lokacija: Berlin, Njemačka

Mayweather u "meču stoljeća" pobijedio Pacquiaoa

slika
slika
slika
slika


Boksački spektakl i dugoočekivani "meč stoljeća" pripao je Amerikancu Floydu Mayweatheru koji je jednoglasnom odlukom sudaca (118-110, 116-112, 116-112) svladao Filipinca Mannyja Pacquiaa u MGM Grand Garden Areni u Las Vegasu pred više od 15.000 gledatelja.

"Money Pretty Boy" sad je vlasnik pojasa po WBA, WBC, WBO i The Ring verziji u kategoriji welter.

- Želim zahvaliti Bogu na pobjedi, navijačima koji su došli u Vegas i širom svijeta. Pacquiao je vraški dobar borac, sad znam zašto je dio elite boksa. Znao sam da će dobiti neke runde, imao je svojih trenutaka u borbi, ali učinio sam sve što sam trebao da dobijem i držao ga na distanci. Moj bi tata sigurno učinio više, ali Manny je težak suparnik. Imam odraditi još jednu borbu u septembru - rekao je Floyd nakon pobjede, popraćen zvižducima iz dobrog dijela dvorane.

- Bio je dobar meč. Mislio sam da sam pobijedio. Dobro se kretao, nije ga bilo lako pogoditi. Pokušao sam, ali to je boks - kazao je Pacquiao.

Bio je to dug i iscrpljujuć meč na svih 12 rundi nakon kojeg su obojica dizala ruke u zrak slaveći pobjedu. Bio je to pokazatelj koliko je zapravo malo toga presudilo. Mayweather je aktivnije otvorio meč i u prvoj rundi zadao više udaraca, a Pacquiao se više branio i u drugoj.

Filipinac je odgovorio dominacijom u druge dvije runde, a posebno je opasan bio u četvrtoj gdje je pošteno uzdrmao Mayweathera. Sljedećih nekoliko rundi proteklo je u sporijem tempu, u osmoj je Pacquiao ponovno imao odličan direkt, ali nedugo potom odgovorio je Mayweather, a sama završnica bila je vrlo izjednačena. Ipak, nekim čudom suci su uvjerljivo presudili u korist prvaka kojemu je ovo 48. pobjeda u isto toliko profesionalnih mečeva.

Natrag na “Sport”