Avatar
slobodan
Postovi: 42
Pridružen/a: uto ruj 09, 2014 2:31 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt: WWW

Bosanci u Saint Louis, USA

Da li neko poznaje nekoga ko uskoro dolazi iz St. Louisa( Missouri) u BiH? Trebalo bi mi da mi neko donese neke sitnice koje mi je sestra tamo kupila , koja tesko dolazi poštom i tesko prolazi carinu ( valjda sve spada u liquids-tecnosti ) ? Ili mozda nekoga ko je opcenito u Americi nebitno u kojoj drzavi, a da uskoro dolazi u BiH ? :bih:

p.s.
Najveća koncentracija naših ljudi u St. Louisu je na potezu South City - South County (Bevo Mill). U tom predjelu su gotovo sve bosanske radnje, kafane i restorani. Prema procijenama Internacionalnog instituta broj naših ljudi koji su migrirali u St. Louis je negdje oko 60.000 ali stvarna brojka ljudi koji trenutno žive tu je oko 25.000.

Bosanci su revitalizirali cijelu južnu stranu (South Side) od nje napravili jedan od najlijepših dijelova grada za život. Stopa kriminala je relativno niska, a čistoća naših ljudi poznata. Ako prođete St. Louisom lako možete prepoznati kuće u kojim žive naši ljudi jer su sredjene, sa lijepim vrtovima i cvijećem. Od jedne ruševne zone (South City) s prosječnom cijenom kuće od 30.000 $ (1999 godine), Bosanci su napravili jednu prosperitetno područje gdje je danas srednja vrijednost kuće 132.000 $. Sve u svemu, tu ljudi žive u jednoj atmosferi koja je priblizna onoj u BiH.

Natrag na “Dijaspora”