Postovi: 522
Pridružen/a: uto pro 23, 2014 6:51 pm
Lokacija: U Becu, Austrija

R.Madrid porazom u Baskiji doveo u pitanje lidersku poziciju

Nakon remija sa Villarrealom fudbaleri Reala iz Madrida priuštili su svojim navijačima novo razočarenje, ovog puta porazom od Athletic Bilbaoa rezultatom 1:0.

slika

slika

Baskijski klub je do pobjede došao golom Aduriza nakon centaršuta Ricoa u 26. minuti. Real je u 83. minuti bio nadomak pogotku, ali je Baleov pokušaj sa centra završio na prečki domaćeg gola.
Kraljevski klub je današnjim porazom ostao na dva boda viška u odnosu na Barcelonu koja će sutra imati priliku preuzeti lidersku poziciju u Primeri.

U drugom današnjem susretu Sevilla je kao gost porazila Deportivo La Corunu rezultatom 4:3. Strijelci za goste bili su dva puta Vitolo, Gameiro iz penala, te Sidnei koji je postigao autogol. Golove za Deportivo postigli su dva puta Riera, te Perez iz penala. Haris Medunjanin nije konkurisao za današnji meč u domaćem timu.