Avatar
mentzer
Postovi: 459
Pridružen/a: uto pro 23, 2014 6:12 pm
Lokacija: Frankfurt am Main

Stefan Kretzschmar: Čestitke BiH,zaslužili ste!

Stefan Kretzschmar, legendarno njemačko krilo u televizijskim vodama: Čestitke BiH, zaslužili ste!

Zatekli smo ga u media roomu. Nekada najbolji rukometaš svijeta Stefan Kretzschmar na Svjetskom prvenstvu u Dohi radi kao stručni komentator za njemački kanal Sport 1

slika

Osim pobjede BiH, jučerašnji prvi dan na SP-u obilježila je i pomalo neočekivana pobjeda Njemačke protiv, prema Kretzschmaru, jednog od favorita prvenstva, reprezentacije Poljske.

Legendarno krilo švaba koji je titule najboljeg na svijetu nosio 1994. i 1995. godine, pohvalio je Zmajeve, govorio o ciljevima Njemačke, te favoritima za zlato.

"Iznenađen sam, nisam očekivao da pobijedimo Poljsku na taj način. Po meni su Poljska i Danska dva najbolja tima. Očekivao sam da pobijedimo Rusiju, ili neke druge timove, ali ne i Poljsku. Odigrali smo jako dobru utakmicu i očigledno smo dosta napredovali u odnosu na prošlu godinu. Igrali smo jako, no bez mnogo grešaka i to je bila razlika između nas i Poljske. Za nas je to bio dobar dan, jer smo dobro otvorili turnir. A to se nije očekivalo od nas", aludirao je Kretzschmar na pobjedu Njemačke 29:26.

Minimum ispod kojeg Nijemci idu je drugi krug, u kojeg žele sa jednog od prva tri mjesta u grupi.

U suprotnom, Njemačka bi mogla da naleti na Francuze. A nije teško pretpostaviti u kojem smjeru bi otišla ta utakmica.

"Želja je da se kvalificiramo u drugu rundu i da budemo među tri u grupi. Budemo li četvrti, morat ćemo da igramo protiv Francuske koja je najbolja ekipa na prvenstvu. Danas (juče op. a.) smo napravili veliki korak i ako protiv Švedske, Češke i Islanda budemo odigrali na tom nivou, šanse su nam jednake. Bez obzira na to da li se kvalifikuje ili dobije pozivnicu, Njemačka uvijek zna da odigra turnirski sistem. Možda će iz utakmice u utakmicu naša igra biti sve bolja, ali ne sanjamo, realni smo i drago nam je što učestvujemo na turniru", rekao je Kretzschmar.

Upitan da prokomentariše prvu pobjedu BiH, nije imao mnogo izbora, osim da čestita.

"Ovo je za Bosnu prvo takmičenje i možda je najveći uspjeh upravo to što ste pobijedili u baražu Island. Niko to nije očekivao. Sve što možete je da čestitate. Isto, teški mečevi protiv Makedonije i Hrvatske tek dolaze, tako da ćemo vidjeti. Ne znam mnogo o vašoj reprezentaciji, ali lijepo je da ste ovdje. Zaslužili ste, bolji ste od Njemačke", rekao je na kraju Kretzschmar.

Podsjetimo, Njemačka je učesnica SP-a u Kataru zahvaljujući pozivnici organizatora, a ne tome što su ga izborili na terenu.

Ako ga pitate o favoritu, Kretzschmar će vam reći da su zlatu najbliži Francuzi i Danci, zašto ne i Španci, Hrvati te Poljaci.

"Mislim da imaju nevjerovatne igrače te da mogu do polufinala. No, dva glavna favorita su Francuska i Danska."

Avatar
sheldon
Postovi: 522
Pridružen/a: uto pro 23, 2014 6:51 pm
Lokacija: U Becu, Austrija

Re: Stefan Kretzschmar: Čestitke BiH,zaslužili ste!

Hvalaa :D


Natrag na “Sport”